Kraków

Wycieczki


Nasza Firma organizuje również przejazdy na wycieczki. W swojej ofercie posiadam samochody Van i Minivan. Kierowcy są to licencjonowani taksówkarze. 

Kopalnia soli w Wieliczce

 Z pewnością kto usłyszy słowo Wieliczka, od razu skojarzy tę nazwę z kopalnią soli. Odkrycia złóż soli kamiennej w II połowie XIII wieku pozwoliły Wieliczce i przy okazji miastu Kraków na umocnieniu swojej pozycji na arenie międzynarodowej. Sól nie bez powodów nazywana była białym złotem. 

Trasa turystyczna zaczyna się w szybie Daniłowicza i wiedzie prawie przez 3 km.  Muzeum znajduje się na głębokości od 64 do 135 metrów. Pod ziemią mogą Państwo podziwiać piękną kaplicę św. Kingi. Zostanie także przybliżona praca górników wraz z pokazaniem zabytkowych maszyn górniczych. Myślę, że baseny podziemne solankowe także zapierają dech. 

Czas zwiedzania z przewodnikiem to około 2,5 godziny. 

Jeżeli chcecie zobaczyć miejsce wpisane na Listę Unesco, to my pomożemy Ci z transportem. 

Nasz kierowca odbierze Cię z każdego miejsca w Krakowie i pomoże na miejscu. 

Koszt podróży wraz z oczekiwaniem:

1-4 osób – 250 zł

5-8 osób – 290 zł 

Tutaj kupisz bilet do Kopalni Soli:  Bilety do Kopalni Soli

Kopalnia Soli Wieliczka

Muzeum Auschwitz-Birkenau

 Obóz koncentracyjny w Auschwitz zastał założony w połowie roky 1940 przez Niemców na terenie okupowanego Oświecimia. Początkowo był on przeznaczony dla polskich więźniów politycznych. Od roku 1942 Auschwitz-Birkenau stał się ośrodkiem zagłady. Niemcy zamordowali co najmniej 1,1 miliona istnień ludzkich, Polaków, Żydów, Romów, Sowietów i osób o innej narodowościach. Miejsce Pamięci Narodowej obejmu obszar dwóch zachowanych części obozu: Auschwitz I i Auschwitz II – Birkenau.

Czas zwiedzania z przewodnikiem to około 4 godzin.

Jeżeli chcesz poznać historię niemieckiego obozu, my pomożemy Ci z transportem.

Nasz kierowca odbierze Cię, z każdego miejsca w Krakowie. 

Koszt transportu wraz z oczekiwaniem to:

1-4 osób – 500 zł

5-8 osób – 600 zł 

Tutaj możesz kupić bilety: AUSCHWITZ-BIRKENAU TICKETS

Auschwitz Birkenau

Szlakiem Jana Pawła II

Z pewnością Jan Paweł II jest osobą znaną w świecie. Celem tej wycieczki jest przybliżenie Państwu miejsc związanym z Karolem , z późniejszym Papieżem.  

Szlak zaczynamy od miasta rodzinnego małego Karola – Wadowic, gdzie to wszystko się zaczęło. W Wadowicach zwiedzicie rodzinny dom Wojtyłów, przy ul. Kościelnej 7. Tuż obok usytuowany jest późnobarokowy kościół Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, gdzie był ochrzczony i sprawował posługę. Oczywiście zaprowadzimy do miejsca gdzie według nas są najlepsze kremówki. Bo na dobre ciacho, zawsze znajdzie się czas. 

Kolejno odwiedzimy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej Kościół tam pochodzi z XVII wieku. Tuż obok, w lesie znajduje się kopia jerozolimskiej drogi Krzyżowej. To tutaj Papież ofiarował Matce Boskiej złotą różę. 

Kolejna miejsca znajdują się już na terenie Krakowa, gdzie młodzieniec Karol przybył wraz z ojcem i się tutaj osiedlił. 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Kraków – Łagiewniki. Miejsce to związane jest z Faustyną Kowalską, zakonnica która doznawała objawień. Dzięki temu powstał obraz JEZUS UFAM TOBIE. Jest to miejsce słynące z cudów. Od lat 40 miejsce to jest odwiedzają pielgrzymi z całego świata, aby moc się pomodlić przy grobie świętej oraz zobaczyć w jakich warunkach siostra mieszkała.  Nowy kompleks został konsekrowany bezpośrednio przez Jana Pawła II  w roku 2002. 

Kolejny kompleks to Centrum Jana Pawła II, Miejsce to powstało dla upamiętnienia życia św.  Jana Pawła II.  W centrum możemy zobaczyć zakrwawioną szatę Papieża, w którą był ubrany podczas próby zamachu 13 maja 1981 roku. Prócz przepięknych, tematycznych kaplic, malowideł możemy także podziwiać mozaiki autorstwa Marka Ivana Rupnika SJ.

Czas wycieczki to około : 7 godzin

Nasz kierowca odbierze Cię, z każdego miejsca w Krakowie. 

Koszt transportu wraz z oczekiwaniem to:

1-4 osób – 800 zł

5-8 osób – 900 zł 

SANKTUARIUM JANA PAWŁA II

Cena każdej wycieczki zawiera tylko koszt transportu, bez kosztów biletów. 

My tylko służymy transportem oraz dobrą radą i doświadczeniem. 

Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie. Chcemy być rzetelni w swojej pracy, która też jest naszą pasją. 

× WhatsApp